Новини

Львівська дитяча лікарня — найсучасніша в Україні

П'ятниця, 31 Травня 2013 16:54
             

Завдяки компанії ДТЕК львівська Дитяча клінічна лікарня долучиться до мережі Телемедицини та повністю перейде на електронні медичні картки

1 червня в Україні, як і в усьому світі,  відзначають День захисту дітей. На жаль, за святковими концертами та дитячими конкурсами часто забувають про основну ідею свята. Цей день започаткувала ще у 1949 Міжнародна демократична федерація жінок у Парижі. Уже через рік їх підтримала ООН та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини - одним із пріоритетів у своїй діяльності. Нині саме здоров’я дітей вимагає  найбільшої уваги, адже через погану екологію, неякісні продукти харчування та дорогі медикаменти чимало українських малюків у п’ять-шість років уже мають хронічні захворювання. По радіо, телебаченні, у соціальних мережах повно оголошень “потрібні кошти на лікування дитини”, оскільки у багатьох випадках доводиться звертатись до іноземних спеціалістів. А для багатьох батьків навіть поїздка до столичного лікаря не по кишені...

П’ятнадцять тисяч маленьких пацієнтів щороку...
Нам потрібна здорова нація, а для цього нам потрібні сучасні дитячі медичні заклади, бо саме діти — наше майбутнє, вважають у компанії ДТЕК, яка дотримується принципів соціально відповідального бізнесу. Саме тому у ДТЕК намагаються підтримувати медичні заклади у тих містах, де є підприємства, що входять до складу компанії. Адже у цих лікарнях лікуються діти їхніх працівників, їхні майбутні робітники. Саме ДТЕК не допустив закриття пологового відділення у Бурштинській міській лікарні, придбавши необхідне обладнання. Тепер компанія почала співпрацю з Львівською міською дитячою клінічною лікарнею (у народі її знають як “лікарня на Орлика”). Це один з найбільших дитячих медичних закладів у Західній Україні. Щорічно тут лікуються у стаціонарі понад 15 тисяч дітей, проводять понад три тисячі операцій. Зараз за фінансової підтримки ДТЕК лікарню під’єднують до мережі Телемедицини, до якої уже входять Комунальна міська лікарня швидкої медичної допомоги, Львівський обласний клінічний лікувально-діагностичний кардіологічний центр, Львівський державний онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр та Бурштинська міська лікарня.

“У нас дуже тісні стосунки з цією лікарнею, хоч вони й приєднались до проекту  Телемедицина значно пізніше за інші заклади. Ми дуже цінуємо, що вони самі виявили ініціативу приєднатись до мережі. Там лікарі, і зокрема, головний лікар, який дуже вболіває за свою справу.  Телемедицина — це мережа. І що більше закладів до неї є під’єднані, тим ефективніше вона працюватиме. Для медичних закладів маленьких містечок таких як Бурштрин і Добротвір важливо, щоб були налагоджені консультації з лікарнями, де є добрі фахівці, – каже менеджер з корпоративної соціальної відповідальності ДТЕК Вікторія Гриб. –  Уже наступний крок, який робитимемо з дитячою лікарнею – її інформатизація. Вони повністю переходитимуть на електронний документообіг. Це дуже допоможе їм у роботі, оскільки часто у роботі лікарів великі проблеми існують з тим, що спочатку один лікар ставить один діагноз, інший — інший, історії хвороби немає... А ця система дозволяє робити лікарям записи у електронній історії хвороби, доєднувати туди результати обстежень. Це дуже амбітний проект, і сподіваюсь, ми його втілимо в життя уже найближчим часом”.

Замість купи паперів - “Доктор Елекс”
Власне, інформатизація лікарень є наступним етапом реалізації Телемедичного проекту на території Західної України, учасником якого є дитяча лікарня. У Комунальній міській дитячій клінічній лікарні у Львові буде загалом обладнано 48 робочих місць лікарів медичною інформаційною системою «Доктор Елекс».  На заміну паперовій картці пацієнта будуть створювати електронну. У ній  міститиметься уся інформація, яка стосується здоров'я маленького пацієнта. Окрім діагнозів, там будуть знаходитись результати усіх досліджень та призначень лікарів. Нерідко буває, що результати аналізів, ультразвукових досліджень кількарічної давності губляться, а лікарю важливо знати перебіг хвороби. Зрештою, усі знають, що таке лікарський почерк. Тому нерідко буває, що один лікар не може розшифрувати записи іншого, а медсестра не може розібратись з призначеннями. З уведеннями електронної медичної картки усі ці проблеми відпадають.

Така система дуже важлива для великих лікарень, якраз таких, як дитяча лікарня на Орлика, де одночасно перебувають сотні пацієнтів.  Введення електронної картки дозволить зменшити черги до лікарів. Обмін інформацією (наприклад, результатами лабораторних досліджень) між різними відділеннями також буде у електронній електронній формі -медперсоналу чи батькам не доведеться бігати з папірцями між корпусами лікарні. Адже бувають критичні випадки, коли потрібна консультація лікарів різних профілів, а часу  чекати поки з історією ознайомиться один лікар, щоб занести її до іншого — немає. Інколи для прийняття рішення є лічені хвилини.

Утім, ведення документообігу в електронному вигляді — не єдина перевага системи “Доктор Елекс”. Це полегшить роботу і приймального відділення, адже в електронній базі легко буде відшукати інформацію про вільні палати у стаціонарі для розміщення пацієнтів, переводити та виписувати їх. Цим система дещо схожа на ті програми, які використовують у великих готелях — щоб легко знаходити вільні місця, знати, коли кого виписують тощо. Але основна перевага її у тому, що ця система не лише дозволить лікарю швидше отримати дані лабораторних досліджень, а й аналізувати їх. У випадку критичного відхилення результатів від норми, електронна система попереджатиме про це лікаря, аби він міг максимально швидко зреагувати у екстрених випадках.

В рамках впровадження медичної інформаційної системи «Доктор Елекс» усі медичні працівники лікарні пройдуть відповідне навчання для роботи із комп'ютерною технікою і користування загальною мережею. Також в рамках проекту і ефективною роботи медичної системи у лікарні буде обладнано внутрішню мережу.

До речі, ця інформаційна система — не якийсь-там заморський продукт, який важко адаптувати до реалій українських медичних закладів. Ця програма розроблена однією з львівських ІТ-компаній, і нею уже успішно користуються провідні медичні заклади. Зокрема, “Доктор Елекс” використовують у Міжнародній клініці відновного лікування Володимира Козявкіна, медичному центрі “Інтерсоно”, “Феофанії”. Львівська міська дитяча клінічна лікарня також уже встигла оцінити переваги нової системи.

Усі дані про пацієнта — в одній папці. Електронній
 “Програма “Доктор Елекс” уже працює у всіх відділеннях, що є у новому корпусі нашої лікарні. На жаль, через кризу процес інформатизації лікарні зупинився, ми не змогли перевести на цю систему усю лікарню, – каже головний лікар міської Дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт. – Я бачив, як ця система працює у багатьох лікарнях на Заході. Це значно полегшує і пришвидшує роботу лікаря. Адже він може знайти усі дані про пацієнта, не встаючи з-за комп’ютера. Не треба йти самому чи посилати санітарку за аналізами в лабораторії, періодично питати, чи проявили уже рентген. Як тільки його проявлять, результати відразу внесуть у мережу. Звичайно, спочатку лікарю треба звикнути до нової системи, навчитись краще працювати з комп’ютером, але наш досвід показує, що це не так уже складно. Наші лікарі, які працюють у новому корпусі, уже не можуть працювати без цієї системи, писати історії хвороби від руки. Зараз чекаємо поки електронна історія хвороби та електронний підпис лікаря буде затверджений законодавчо”.

 На законодавчому рівні уже незабаром мають урегулювати роботу системи Телемедицини, щоб дані рекомендації телемедичних консультацій можна було вносити в історії хвороби. Поки що лікарні з медичних закладів лише навчаються користуватись цією системою. Для них організовують спеціальні навчання, знайомлять з колегами з інших лікарень.

“Телемедицина” - це прорив для лікарні. Ми уже давно використовуємо у своїй роботі деякі елементи Телемедицини, а тепер, завдяки компанії ДТЕК, матимемо можливість користуватись повноцінною системою, – каже Дмитро Квіт. – Для нас важливо, що Телемедицина дає змогу лікарям брати участь у різноманітних професійних конференціях, семінарах. На жаль, ми не завжди маємо змогу їздити на такі конференції, особливо за кордон, а для професійного зростання лікаря це необхідно. Крім того, така мережа дає змогу консультуватись з фахівцями з провідних клінік. Якщо якісь районні лікарні матимуть потребу у консультаціях наших лікарів, радо допомагатимемо”.

Власне, консультаціях дітей, які перебувають у райцентрах, особливо віддалених, і  є найважливішою перевагою Телемедицини. Адже дуже часто особливо у селах батьки відтягують візит до лікаря з однієї причини — їхати до Львова дорого та довго, тому сподіваються,що все минеться. А у районних лікарнях  просто не мають необхідного обладнання для встановлення правильного діагнозу, тому до львівської лікарні діти потрапляють уже тоді, коли хвороба прогресує. Відповідно, на лікування йде значно більше часу та зусиль. Щоправда, аби можливостями Телемедицини могли користуватись усі хворі  у регіоні, потрібно, аби до мережі під’єднали районні лікарні. А це — питання часу.

ZAXID.NET

Версія для друку
Вiдправити сторiнку на E-Mail
             
попередня          наступна
Новини
Всі новини >>

© 2007-2016Фонд «Україна 3000»
Всі права застережено

Украинский портАл

Розроблено NewAgeLab


Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1925

Warning: mkdir() [function.mkdir]: No such file or directory in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1930

Warning: fopen(/var/www/medcenter.org.ua/data/www.medcenter.org.ua/news/1610.html) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1936

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1937

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1938

Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1939

Warning: fopen(/var/www/medcenter.org.ua/data/www.medcenter.org.ua/news/.htaccess) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1942

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1946

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1948

Warning: fopen(/var/www/medcenter.org.ua/data/.htaccess) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1951

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1952

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1953

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1954

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /var/www/medcenter.org.ua/pages/editor/functions.php on line 1957